Pincz Adrienn
Az addikciókból való kiút megtalálása nagyban múlik azon, hogy az érintettek milyen ismeretekkel rendelkeznek a nehézségeik természetéről. Legyen szó egy ‘elszabadult szenvedélyről’, mint a problémás alkohol-vagy droghasználat, a közösségi oldalak kényszeres és túlzó használatáról, vagy bármely, a mindennapi életvezetést megnehezítő ‘rossz szokásról’, munkámban törekszem arra, hogy a nehézségeket kezelhető formába öntő új nézőpontokat, hatékony eszközöket kínáljak fel a hozzám fordulóknak, melyekkel hosszabb távon problémájuk saját, első számú szakértőjévé válhatnak.
A szenvedélyproblémák lelki egyensúlyt érintő egyéni, családi, és generációkon átívelő hatásaival foglalkozom. Szakmai szemléletem alapjait a függőségek kezelésében ma leghatékonyabb segítséget jelentő 12 lépéses józanságprogramok és a Dr. Máté Gábor-féle ‘addikció kontinuum’ nyújtják. – Utóbbi megközelítés szerint a szenvedélybetegségeket egy skálán érdemes elképzelnünk, melyen mindannyian elhelyezhetjük magunkat valahol a rabság és a romboló szokások, illetve a teljes tudatosság és függetlenség között.
Mibõl áll a függőségprevenció/ érzelmi józanság fókuszú lelki egészségvédelem? A szélsőséges körülmények szélsőséges gondolkodást eredményeznek. A szenvedélybeteg családok hozzátartozói és leszármazottai számára ezért törvényszerűen komoly kihívást jelent az önmagukkal, másokkal és a világgal kapcsolatos reális elvárásaik megfogalmazása, az életük bármely területén felmerülő nehézségek önbizalommal teli kezelése, a tartós lelki egyensúly kialakítása, ugyanakkor kiégésre hajlamosító személyiségjegyekkel rendelkeznek.
Az érzelmi józanság fókuszú, maximum 12 alkalmas segítő folyamatban a konzultációk alkalmával közösen kutatjuk fel a reális és szerethető valóság lehetőségeit, majd kijelöljük a tartós megelégedettséget nyújtó életvitel kialakításának fókuszpontjait – csökkentve egyúttal a különböző formájú függő működésmódok rögzülésének esélyeit.
Keressen bátran ha az alábbi szolgáltatások bármelyike felkelti az érdeklődését:
1. Érzelmi józanság fókuszú mentálhigiénés tanácsadás
- Lelki egyensúlyvesztést tapasztaló, szenvedélyproblémákban nem érintett személyek számára, akik mindennapi nehézségeiket szívesen értelmeznék a „szabadság – függőség” skálán” elhelyezve.
- Azok számára, akik valamely függőség kialakulása szempontjából veszélyeztetve érzik magukat.
- Alkoholbetegek felnőtt gyermekei és unokái számára, akik életvezetési nehézségeikre szívesen ránéznének az érzelmi józanság szemüveggel is.
- Szenvedélyproblémákkal élők közeli hozzátartozói, aggódó barátai részére.
2. Edukáció/ismeretátadás/rövid intervenció
Információnyújtás, tájékoztatás szenvedélyproblémával élők számára a következő területeken:
- A hosszú távú és eredményes felépülési munka lehetőségei
- A 12 lépéses önsegítő csoportok programjai
Ez a szolgáltatás egyéni és családi konzultáció keretében egyaránt igénybe vehető.
Szolgáltatásunk online konzultáció keretében is elérhető!
Időtartam: egyénileg 50 perc / alkalom, családi konzultáció: 90 perc / alkalom
Ár: egyénileg 12 000 Ft / alkalom (50 perc), családi konzultáció: 19 000 Ft / alkalom (90 perc)
Helyszín: Lélek Központ, 6500, Baja, Mártonszállási út 98. Lélek műhely szoba
Választható időpontok erre a szolgáltatásra: pénteki napokon reggel 8-tól 19 óráig
Bejelentkezés telefonon (hétköznapokon 17:00-20:00 között hívható): +3630/2177862
Mentálhigiénés tanácsadó, személyközpontú tanácsadó jelölt